Politika Haber Girişi : 17 Nisan 2021 17:46

Memleket Partisi Kurucular Kurulunda kimler var?

CHP’den ayrılarak, Memleket Hareketini kuran ve bu hareketi, 23 Nisan’da Siyasi Partiye dönüştürmek için hazırlıklarını sürdüren, Memleket Hareketi Lideri Muharrem İnce, Parti kurucular listesini de belirledi…

EKSİ25HABER / ERZURUM - CHP’den ayrılarak, Memleket Hareketini kuran ve bu hareketi, 23 Nisan’da Siyasi Partiye dönüştürmek için hazırlıklarını sürdüren, Memleket Hareketi Lideri Muharrem İnce, Parti kurucular listesini de belirledi… Listede, Akademisyenlerden, hukukçulara, ticaret Erbaplarından, öğrencilere, Doktorlardan, Mühendislere bir çok önemli isim yer alıyor. 

"Sosyal adalet, planlı kalkınma istiyoruz. Yolsuzlukla top yekün müdahale istiyoruz. Kamuda adaletli bir ücret dağılımı istiyoruz. İşçilerin ve memurların temsiliyetinin arttığı toplu sözleşme istiyoruz. Tüm kamu kurumlarından güvenilir veri istiyoruz. Yapacağız ve başaracağız," diyerek yola çıkan ve gittiği her ilde İktidarın ve muhalefetin alternatifi olacaklarına vurgu yapan Muharrem İnce, Parti kurma çalışmalarını sürdürüyor. Bir süre önce Covit 19 testi pozitif çıkan İnce’nin sağlık durumunun da iyi olduğu öğrenildi. 

 

Bir yandan tedavi gören, bir yandan da parti kurma çalışmalarını sürdüren İnce Parti Kurucular Kurulu listesini de büyük ölçüde şekillendirdi.  “ Esnaf ve sanatkarlar için adil bir rekabet ortamı istiyoruz. Kindar değil, kardeşce yaşamayı isteyen bir nesil istiyoruz. Gerçekleri saklayan değil, ortaya çıkaran bir basın istiyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği istiyoruz. Köy okullarının yeniden açılmasını istiyoruz ve açacağız. Okulları öğretmenlerle buluşturmak istiyoruz. Çocuklara en az bir dil öğretmek istiyoruz. 
Bilişime ulaşmakta yasakların kalktığı ucuz ve hızlı istiyoruz. Yurt dışında yaşama hayali değil, ülke içinde yaşamak isteyen bir nesil istiyoruz. Yapacağız ve başaracağız. Bizim cumhurbaşkanlığı adaylığı derdimiz yok. Memleket derdimiz var bizim. Adaylığa daha çok var bakarsın başkası olur. Derdimiz, geleceğimiz, derdimiz çocuklarımız. " diyen Muharrem İnce’nin Kurucular Kurulunda şu isimlerin yer aldığı iddia edildi… 

 

KURUCULAR LİSTESİ

Ahmet Özalp, Siyaset Bilimler profesörü
Ali Rıza Büyükuslu, İşletme profesörü eski rektör
Ali Tunçcan, Uçak Mühendisi
Alper Karaoğlan, Tıp profesörü
Ayber Yağız, Endüstriyel tasarımcı
Ayşe Özsoya Sarıkamışlı, Avukat
Aykut Demiray, Bankacı
Barış Tuzlumbay, Tıp profesörü
Berk Hacıgüzeller, Finansal danşman
Berna Bütüner Karadeniz, Siyaset bilimci
Bilin Neyaptı, İktisat Doçenti
Burak Hasar, Diş hekimi
Cüneyt Oğuz, Yatırım bankacısı iş insanı
Çiğdem Bayraktar Örp, Yazar yayıncı
Ebru Arıkan, İş insanı eğitimci
Erkin Şahinöz, FED eski Ekonomisti, Toplum Bilimci
Gürbüz Evren, Kalkınma uzmanı
Hüseyin Baraner, Turizmci
Hüseyin Ercüment Değer, Avukat
İlhan Düzyürek, Yönetici
İlkay Yıldırım, Ekonomist Sanayici
İpek Özkal, Siyasal Bilgiler Doçenti
Mehmet Kazancıoğlu, Makine Mühendisi yatırım danışmanı
Mert Ünlü, İhracatçı
Meryem Şengül Kalap, Gazeteci yapımcı
Muharrem Yıldız, Eğitimci Öğretim Görevlisi
Muharrem İnce, Fizik Öğretmeni, eski milletvekili
Osman Kurtuluş, Travmatoloji uzmanı
Osman Serkan İleri, Doktor Öğretim Üyesi inşaat mühendisi
Özgür Serkan Yılmaz, Üst düzey yönetici
Serkan Yahşi, İnşaat mühendisi
Serkan Ufuk Akgün, Sanayici
Sibel Aracı, Psikiyatrist
Tolga Yüce, Oyuncu yönetmen yapımcı
Yağız Elver, Akademisyen
Zeynep Hazal Tulgar, Üniversite öğrencisi

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.