Gündem Haber Girişi : 24 Mayıs 2021 10:22

Çat’ın makus talihi değişiyor…

İki yıldır görevde bulunmasına rağmen yaptığı hizmetler ve projeleriyle dikkatleri üzerine çeken Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla da vatandaşlardan tam not aldı.

EKSİ25HABER / ERZURUM - İki yıldır görevde bulunmasına rağmen yaptığı hizmetler ve projeleriyle dikkatleri üzerine çeken Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla da vatandaşlardan tam not aldı.

 

Altyapı, yeşil alan, kentsel dönüşüm başta olmak üzere ilçenin kaderini deştirecek lavanta bahçeleri ile beton santrali gibi projeleri hayata geçiren Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, şimdiden ilçe tarihinin en başarılı belediye başkanları arasında gösteriliyor.  Pandemi döneminde bir çok belediye yatırımlarına ara verirken,  Çat Belediyesi devam eden projeleri tamamlarken, çok sayıda yeni yatırıma da start verdi.

 

İLÇE MERKEZİ, MAHALLE AYRI YAPMADAN HER YERE HİZMET GÖTÜRDÜ

 

İlçe merkezinde yeşil alanlarla birlikte millet konağı, otel, gasilhane ve morg, kadın dinlenme evi gibi bir çok projeyle halkın yüzünü güldüren Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, sanayi sitesinin ilçeye kazandırılmasında da önemli adımlar attı. İlçe merkezinin yanı sıra ilçeye bağlı en ücra köylere kadar hizmet ulaştıran Başkan Yaşar,  pandemi sürecinde halkın sağlığı için başta hijyen setleri dağıtımı olmak üzere tüm tedbirleri almayı da ihmal etmedi.

 

İLÇEDE YOL SEFERBERLİĞİ

 

Çat Belediyesi, baharın gelmesi ile birlikte, havaların ısınmasını da fırsat bilerek ilçede stabilize yol çalışmalarına hız verdi. Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar’ın talimatları doğrultusunda ilçe kırsalında yer alan mahallelerde belediye ekipleri stabilize yol çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yaşar, Sezon sonuna kadar tüm köy yollarının onarımdan geçerek halkın hizmetine sunulacağını müjdeledi.

 

İLÇENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK YATIRIMLAR

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, ilçenin geleceğine de yatırım yapmayı ihmal etmiyor. İlçeye hem beton ve parke taş ve bims ihtiyacını karşılayacak, hem de belediyeye ek bir gelir sağlayacak olan Beton Santrali kuruluyor. Ayrıca ilçede kıraç ve tarıma elverişli olmayan toprakların lavanta bahçesine dönüştürülerek ekonomiye kazandırılması hedefleniyor. Bu kapsamda ilçede istihdamın artırılması da hedefleniyor.

 

‘’Çat belediyesi olarak ilçemizin gelişmesi ve kalkınması adına ne gerekiyorsa yapacağız’’ diyen Başkan Yaşar, ‘’ Haftanın belirli günlerinde düzenlediğimiz halk günü toplantıları ile vatandaşlarımızın sorunlarını çözme adına çalışmalarımız devam ediyor. Günün büyük bölümünü esnaf gezileri ve mahallelerimizde geçiriyoruz. Gönül belediyeciliği ile Çat ilçemizin makus talihini değiştirdik. Özellikle yaz turizmi konusunda da çok ciddi çalışmalarımız var. Gelecek yıllarda ilçemiz yaz turizminde önemli bir konumda olacaktır'' dedi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.