Gündem Düzenleme Tarihi : 10 Ekim 2020 14:50 Haber Girişi : 10 Ekim 2020 14:51

Tartışmalı petrol istasyonu ihaleyle satıldı...

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile şehrin köklü firmalarından ESADAŞ'ı karşı karşıya getiren petrol istasyonu ihaleyle satıldı. İstasyonunun arsası Yaklaşık 42 milyon TL bedelle ERYA A.Ş. satın aldı...

EKSİ25HABER / ERZURUMErzurum Büyükşehir Belediyesi ile şehrin köklü firmalarından ESADAŞ'ı karşı karşıya getiren petrol istasyonunun arsası ihaleyle satıldı. İstasyonu Yaklaşık 42 milyon TL bedelle ERYA A.Ş. satın aldı... 

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan, terminal caddesindeki ESADAŞ'a kiralanan petrol istasyonu yeri geçtiğimiz günlerde yapılan ihale ile 42 milyon liraya ERYA A.Ş. firmasına satıldı. 

Daha önce de satılmak istenen yer, ESADAŞ'ın mahkemeye başvurması sonucunda verilen yürütmeyi durdurma kararıyla ihale edilememişti. Ardından petrol istasyonunun giriş ve çıkışlarında belediye tarafından kazı yapılması komuoyunda gündeme gelmiş, ESADAŞ yetkilileri, bunun maksatlı yapıldığı iddia etmişti. Büyükşehir Belediyesi de konunun gündeme gelmesinin ardından yaptığı açıklamada rutin bir altyapı çalışması olduğunu açıklamıştı. 

Bugün gelinen noktada, geçtiğimiz günlerde yapılan ihale ile petrol istasyonunun yeri 42 milyon liraya ERYA A.Ş. firmasına satıldı. Konu ile ilgili gazetemize bir açıklama yapan firma sahibi iş adamı Ertürk Çimen, "Erzurum'a yatırımızlarımız devam edecek" derken, "ESADAŞ'ın 8,5 yıllık kiracılık durumu devam edecek mi?" soırusuna, "Ticarette böyle bir şey yok. İhale yapılırken, risayet makamının elinde, bu yerin satılması durumunda tahliye edileceğine dair taahhütname var. Bizde bu şartla ihaleye girdik" dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.