Gündem Haber Girişi : 10 Ağustos 2023 01:36

Mustafa Çiftçi Erzurum Valisi oldu...

Mustafa Çiftçi Erzurum Valisi oldu...
Valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameyle Erzurum Valisi Okay Memiş merkeze alınırken, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ise Erzurum Valisi olarak atandı.

EKSİ25HABER / ERZURUM - Uzun süredir beklenen Valiller Kararnamesi bu gece yarısında Resmi Gazete'de yayınlandı. Kararnameye göre 57 ilin valisi değişirken ilginç bir şekilde Erzurum'un 2 valisi birden oldu. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi açıklananan kararnameye göre Erzurum Valisi olarak atanırken, halen Erzurum Valisi olan Okay Memiş'in adının merkeze alınan valiler arasında bile olmaması kafaları karıştırdı. 

 

MUSTAFA ÇİFTÇİ KİMDİR?

 

1970 yılında Konya'nın Çumra İlçesinde doğdu. 1990 yılında Konya İHL’den mezun oldu.

 

1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. 1996 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 85. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak meslek hayatına başladı.

 

TEKMAN'DA KAYMAKAMLIK YAPMIŞ

 

1998 yılında 8 ay süreyle İngiltere'ye gitti. 1999 yılında Milli Güvenlik Akademisinden mezun oldu. Aksaray-Gülağaç, Erzurum-Tekman, Nevşehir-Derinkuyu, Bitlis-Adilcevaz ve Kırşehir-Kaman İlçelerinde Kaymakamlık, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı yaptı. TBMM’de Özel Kalem Müdürlüğü ve Başkan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu.

2007 Yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı, 2011 yılında da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

2012 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi SBE Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında başka bir yüksek lisans çalışmasını tamamlayan Mustafa ÇİFTÇİ, A.Ü. Adalet Bölümünü, İktisat Fakültesini ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Son olarak Çorum Valiliği yapan Çiftçi, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.