Gündem Haber Girişi : 03 Kasım 2023 10:19

Kalçası kırılan çakal tedavi edilerek doğaya bırakıldı

Erzurum’da vatandaşlar tarafından yaban hayatta kalçası kırık olarak bulunan çakal, tedavisinden sonra yeniden doğal hayatına bırakıldı.

EKSİ25HABER / ERZURUM - Erzurum’da vatandaşlar tarafından yaban hayatta kalçası kırık olarak bulunan çakal, tedavisinden sonra yeniden doğal hayatına bırakıldı.
Erzurum'un Oltu ilçesinde vatandaşlar tarafından bulunan ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Oltu Şefliğine teslim edilen yaralı çakal, veteriner hekimi tarafından yapılan kontrollerde kalçasında kırık olduğu anlaşıldı. Yapılan ilk müdahale ve bakımı ardından Kars Kafkas Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine sevk edilen çakal, yaklaşık olarak 2 aylık tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Çakal, yetkililer tarafından bulunduğu alana geri bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşıma “Yaban dostumuz yeniden doğada” notu düşüldü.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.