Politika Haber Girişi : 18 Haziran 2019 16:28

İYİ Parti'de istifa depremi... İl Başkanı HDP ile hareket etmekle suçladı, istifa etti...

EKSİ25HABER / ERZURUM - Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu İYİ Parti’de Erzurum depremi yaşanıyor. İYİ Parti’nin Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, zehir zemberek gerekçelerle hem görevinden ve hem de partisinden istifa ettiğini açıkladı. Dumlu, partisinin HDP ile aynı istimaketle yürüdüğünü iddia ederek, "Bundan böyle safımı Cumhur İttifakı'dır" dedi. 

İbrahim Dumlu, istifa açıklamasında şunları söyledi:  

“Bizim töremiz de bellidir, mayamız da bellidir. Hal böyle iken bizim Türk-İslam davasından başka davamız olmamıştır, olmayacaktır. Ancak geldiğimiz nokta göstermiştir ki; içinde bulunduğumuz bu siyasi platformun, bizim gibi düşünen Ülkücülerle ortak bir paydası, ortak bir dokusu ve de ortak bir hedefi kalmamıştır. Değil işbirliği, uzlaşı ya da uyum, HDP ile aynı istikamete bakıyor olmak bile bizim ve bizim gibiler için büyük bir zuldür ve töreden uzaklaşmakla eş değerdir. Ucunda ister ikbal, ister mevki ya da makam ve isterse dünyevi menfaat olsun, hiç farketmez! Bizim kökümüz de bellidir, kökenimiz de; rotamız da bellidir yönümüz de… Bu sebepten dolayı bilinmelidir ki; bundan böyle bizim safımız, Cumhur İttifakı’nın yanıdır ve dahi Cumhur’dan yanadır. Kurucu Erzurum İl Başkanı olduğum İYİ Parti ile bundan böyle uzaktan veyahut yakından hiçbir bağım kalmamıştır. İYİ Parti’den ve İYİ Parti’deki tüm görevlerimden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.