Sağlık Haber Girişi : 18 Mayıs 2020 11:00

Erzurum'da sağlıkta yeni bir dönem başladı.

Erzurum'da sağlıkta yeni bir dönem başladı.
Dün gece sessiz ve hummalı bir çalışma ile Erzurum'da sağlıkta yeni bir dönem başladı.

EKSİ25HABER / ERZURUM - Dün gece sessiz ve hummalı bir çalışma ile sağlıkta yeni bir dönem başladı. Erzurum Şehir Hastanesi tüm bölüm ve birimleriyle hasta kabulüne başladı...

 

Erzurum Bölge Eğitim Hastanesi, yeni yapılan Şehir Hastanesine taşındı. Gece tamamı taşınan hastaneyle ilgili olarak, sosyal medya hesabından bir açıklama yapan, Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir; " Dün gece sessiz ve hummalı bir çalışma ile yeni bir dönemi açtık. Bölge Eğitim Araştırma Hastanemizin tüm birimlerini Şehir Hastanemize taşıdık ve Bölge Eğitim binamızı kalan tadilatları için yüklenici firmalara teslim ettik.

 

Pandemi sonrası planlanmak üzere, şu an itibariyle Palandöken Devlet Hastanemiz ve Nenehatun Kadın Doğum Hatanemiz hizmete devam etmektedir. Mareşal Çakmak Devlet Hastanemiz pandemi izolasyon hastanesi olarak faaliyettedir.

 

Şehir Hastanemiz;
A Blok acil servis, ameliyathane, yoğun bakımlar,
B ve C Bloklar poliklinikler ve yataklı servisler,
D Blok pandemi bloku olarak hizmete açılmıştır.

 

Pandeminin başlangıcından beri şehrimizi çok rahatlatan bu eşsiz güzellik, Erzurum Şehir Hastanesi şehrimize ve bölge insanına hayırlı hizmetlere vesile olur inşallah... Sayın Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum." dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.