Gündem Haber Girişi : 25 Ocak 2022 16:43

Elmalı'dan karla mücadele eleştirisi: Yerel de merkezi hükümet de karın altında kaldı

Türkiye'nin tamamında etkili olan, kar yağışı sonrasında bir açıklama yapan TDP Genel Başkan Yardımcısı Avukat Ebubekir Elmalı, " Yerel Yönetimi de, Merkezi İktidarı da ne yazık ki yağan karın altında kaldı. Allah'ın rahmeti, çileye dönüştü" dedi.

EKSİ25HABER / ERZURUM - Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Ebubekir Elmalı, Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Elmalı, "bu ülkede ilk kez otoyollar trafiğe kapandı" diyerek Ulaştırma Bakanlığını eleştirirken, yerel de de belediyelerin hazırsızlığını eleştirdi. 

Elmalı açıklamasında şunları söyledi; "Biz Türkiye Değişim Partisi olarak Afet yönetimini önemsiyoruz. En az milli savunma kadar önemli bir konudur, "Afet Yönetimi" Yaz aylarında yaşadığımız orman yangınlarında ciğerlmerimizi kaybettik. Müdehalede yetersiz kaldık. Yaşanan Sel felaketlerinde insanlarımız canından oldular. Depremler bu ülkenin kaderi ike. Hala Afet Yönetimi noktasında hiç bir şey yapılmış olmaması bizleri üzüyor. Afet yönetimi demek, Afetlerin önlenmesi ve zararlarının azaltılması, afet sonucunu doğuran olaylara zamanında, hızlı ve etkili olarak müdahale edilmesi ve afetten etkilenen topluluklar için daha güvenli ve gelişmiş yeni bir yaşam çevresi oluşturulabilmesi için, toplumca yapılması gereken topyekûn mücadele afet yönetimi olarak adlandırılmaktadır. Yani Afeti olmadan önlemek temel amaçtır. Yaşanacak Afetlere karşı hazırlıklı olmak demektir. Bakın son yaşanan kar yağışı Allah'ın rahmetiyken, ne yazık ki bizim ülkemizde Afete dönüştü. Bu ülkede belki de ilk kez otobanlar trafiğe kapandı. Ulaştğırma bakanlığı müdehalede yetersiz kaldı. Büyükşehirlerde Belediyeler, hazırlıksız olmaları nedeniyle karı kaldıramadı. Vatandaşımız çile çekti. Ne yazık ki Yerel Yönetimi de, Merkezi İktidarı da yağan karın altında kaldı." dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.