Gündem Haber Girişi : 19 Ağustos 2022 16:40

Başkan Sekmen, yeni yatırımlar ve yeni açılışlar için yollarda...

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yeni yatırımlar için kolları sıvadı. 6 günde 6 ilçe ziyareti gerçekleştiren Sekmen, sorunları yerinde tespit edip, yeni yatırımların müjdesini veriyor...

EKSİ25HABER / ERZURUM - Sekiz yıllık görev süresi boyunca altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra, kentsel dönüşüm, yeni yollar, mesire alanları ve göletler gibi çok sayıda yatırıma imza atan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelere sık sık yaptığı ziyaretlerle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Ekibine en ücra mahallenin dahi yatırımdan yoksun kalmayacağı talimatını veren Sekmen, yapılan hizmetleri yerinde görmek, vatandaşların taleplerini dinlemek için saha gezilerini sürdürüyor. 

 

 

8 YILDA DEV YATIRIMLAR

 

Başkan Sekmen göreve geldiği gün verdiği sözleri tek tek bitirmenin mutluluğunu yaşıyor. Sekiz yıla onlarca yatırım sığdıran Sekmen'in hyata geçirdiği başlıca projelerinin başında Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi,  Atıksu Arıtma Tesisi, Bilgi Evleri,  Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi, Kültür Yolu Projesi Birinci etap tamamlandı. İkinci etap sürüyor, Prestij Caddeleri
Doğu Anadolu Canlı Hayvan Borsası, Tüm ilçelere Canlı Hayvan Pazarları, 300 sulama tesisi, 30 Bin sıvat, 550 gölet, ESMEK’ler,
İstasyon Sevk ve İdare Merkezi, Uydu Takip Merkezi, Şehrin ve ilçelerin aydınlatmaları, Kentte binin üzerinde okulun bakım ve onarımı geliyor.

 

 

RAHAT VE HUZURLU YAŞAM ALANLARI

 

Başkan Sekmen döneminde sadece merkezde değil, ilçelerde de önemli projeler hayata geçirildi. Spora ve sosyal alanlara yönelik yatırımlarda vatandaşlardan tam not aldı. Özellikle Mavi Şehir Projesi, Şehristan Konutları, Kayı Konutları Projesi, Oba Konutları Projesi, Sancak Konutları Projesi, Kavak Konutları Projesi, Tortum Konutları Projesi, Veyis Efendi Konutları Projesi, Fidan Üretim Merkezi, Deri Atölyesi,Bakır Atölyesi, Arıtma Tesisleri, Modern cenaze hizmetleri, Hayır Çarşısı, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Tesisleri, Murat Ertürk Er Meydanı, Spor Kompleksleri, Olimpiyat Parkı, Yaz Spor Okulları, Kış Spor Okulları, Tenis Kortları, Voleybol ve Basket Sahaları, Bir Ömür Bir Fidan Projesi, 15 Temmuz Milli İrade Mesire Alanı, Millet Bahçeleri dikkat çeken projeler arasında yer alıyor.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.